XVII Trobada de Gegants d’Escola de Catalunya a Tarragona


El dia 12 d’abril una petita expedició del nostre grup de geganters va fer camí fins a Tarragona. El motiu va ser participar a la XVII Trobada de Gegants d’Escola de Catalunya, organitzada pels geganters de l’escola Sagrat Cor de Tarragona.

Els més menuts de la nostra colla van col·laborar amb els Geganters i Grallers de Cervera en la tasca de dur els Gegantons de l’Agrupació de Colles de Geganters de Catalunya, en Pau i l’Alegria. Cal dir que va ser una experiència molt enriquidora per la mainada i que van gaudir molt.

La ciutat que acollirà la propera trobada de gegants d’escola serà Mataró i en aquesta ocasió la nostra colla serà l’encarregada de dur el Pau i l’Alegria.

 

Aquesta entrada ha esta publicada en General. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.